Image processing and arduino interface applications of an automated desk
Otomatik masanın görüntü işleme ve arduıno arayüz uygulamaları
  1. Tez No: 698435
  2. Yazar: ROUCOZ EL MORR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EYLEM GÜLCE ÇOKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Yirmi birinci yüzyıl, kitapların yerini teknolojik araçların aldığı ve çalışanların, ofis çalışanlarının, öğrencilerin ve yöneticilerin aynı pozisyonda oturarak, küçük ekranlara odaklanarak, rapor yazarak ve kendi günlüklerini başararak çok fazla saat geçirdiği dijital çağdır. sağlıklarının olumsuz etkilendiğini fark etmeden, bu nedenle yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini sınırlayan sağlık sorunları yaşıyorlar. Mekanik Masa, bir kişinin günlük rutinini kaydeden, oturması ve ayakta durması için en iyi zamanları nazikçe bildiren yenilikçi bir çözümdür. Sensörlü bir masanın ve tüm siparişlerin Bluetooth aracılığıyla Arduino denetleyicisi tarafından alındığı ve motor sürücüsüne karşılık gelen çıktıyı elde etmesini emreden bir program programından oluşan bir uygulamanın birleşimidir. Sistem ikili mod ile tasarlanmıştır: Kullanıcının ilgili özellikleriyle hangi modun görüntüleneceğini belirlediği“Öğrenci Modu”ve“Çalışma Modu”. Her iki modda da kullanıcıya yemek siparişi vermek, taksi / partner çağırmak, müzik açmak, çevreye göre ışık projeksiyonunu ve sıcaklığı kontrol etmek, zorlamak için özelleştirilmiş özel bir masaya sahip olmasını sağlayan hatırlatma sistemi bulunmaktadır İşçinin yeterli bir oturuş süresinden sonra masayı yüksekliğine göre ayarlayarak içmesi ve germe aktiviteleri yapması, böylece manuel ve otomatik olarak yukarı veya aşağı hareket edebilmesi. Ayrıca masa, güvenliği sağlamak için ses tanıma sistemi ve herhangi bir kişiyi tanımak ve hakkında bilgi vermek için görüntü işleme sistemine dayalı bir kamera ile yetkilendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The twenty first century is the digital age where books are replaced by technological gadgets, and where employees, office workers, students, and managers spend a lot of hours sitting in the same position, focusing on small screens, writing reports, and achieving their own daily stuff without noticing that their health is negatively affected, hence suffering from health problems that limit their creativity and productivity. Smart Desk is an innovative solution that registers a person's daily routine, gently notifies him/her of the best times to sit and stand. It is a combination of a desk with sensors and an application that consists of a schedule program where all orders are received by the Arduino controller, via Bluetooth, which orders the motor driver to achieve the corresponding output. The system is designed with a dual mode:“Student Mode”and“Worker Mode”where the user specifies which mode to be displayed with its relative features. In both modes, there is a reminder system that allows the user to have a private desk that is customized to order food, call a taxi/partner, opens a music, control the light projection and the temperature with respect to the environment, force the worker to drink and do stretching activities after a sufficient time of sitting by adjusting the desk with respect to the height so it can move up or down, manually and automatically. Also, the desk is qualified by a voice recognition system to ensure security, and a camera based on image processing system to recognize any person and give information about him.