Point of purchase tactics in scope of strategic marketing management
Stratejik pazarlama yönetimi kapsamında satın alma noktası taktikleri
- Tez No: 698643
- Danışmanlar: DOÇ. AYÇA CAN KIRGIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
Globalleşme ve hızla değişen müşteri ihtiyaçları, müşteri yolculuğunda şirketleri yeni stratejiler ve metotlara doğru itmektedir. Başarılı ve tatmin edici müşteri yolculuklarının devamlılığı için şirketler stratejik hareketleri zorunlu kılmıştır. Sürdürülebilir büyüme açısından stratejik pazarlama yönetimi ve mağaza içi teşhirler büyük bir öneme sahip. Sadık müşteri topluluklarının oluşturulmasında, satış hacimlerinde sürdürülebilir artış ve ürün ve müşterinin buluşturulmasında, stratejik pazarlama yönetimi perspektifinde gerçekleştirilen satın alma noktası metotlarının büyük bir rolü vardır. Kısa ve uzun dönemli stratejileri için şirketler, satın alma noktası metotlarının kullanımını, planlanmasını ve uygulanmasını derinlemesine araştırmakta ve planlamaktadır. Stratejik pazarlama yönetimi kapsamında saatin alma noktası taktikleri adlı bu çalışma, mağaza içi müşteri deneyimi, mağaza itibarı, satışların ve mağaza cirosunun artırılması içi uygulanan satın alma noktası metotlarının önemini incelemektedir.
Özet (Çeviri)
Globalization and fast changing customer's needs are pushing the corporation into new strategies and methods within the customer journey. Corporations need to be strategic moves for continuity of successful and satisfying experience. Strategic marketing management and in store displays have big importance in term of sustainable growth. Point of purchase methods have big role in strategic marketing management within the supermarket in-store experience management for establishing of royal customer community, sustainable increasing of sales volume, and communication between product and consumer. Usage, planning and implementation of point of purchase methods are deeply analyzed and planned for corporation's short and long term strategies from the corporations. This study as named point of purchase tactics in scope of strategic marketing management is examining the importance of point of purchase methods which is implemented for customer in-store experience, store reputation, sales volume increase, and also store revenue within the strategic marketing management perspective.