Strategies for small apparel manufacturers in Pakistan to approach international buyers
Pakistan'daki küçük giyim üreticilerinin uluslararası alıcılara yaklaşma stratejileri
  1. Tez No: 699450
  2. Yazar: ABDUL SUBHAN GHAFFAR
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MURAT UNANOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışma, Giyim alanında küçük endüstriler için yaklaşım metodolojilerini ve en iyi uygulanan stratejileri araştırmaya dayanmaktadır. Pakistan, tüm dünyaya ihraç edilen farklı giysilerin mükemmel üretimi ile tanınmaktadır, bu nedenle müşterilerin yüksek beklentileri vardır, bu nedenle endüstrilerde rekabet seviyesi nihayetinde kalite anlamında yüksektir, bu nedenle karşı karşıya olduğu pek çok engel vardır. küçük giyim üreticilerinin uluslararası alıcılara yaklaşması. Çalışma tanımlayıcı niteliktedir. Veriler, üretici/ihracatçıların kişisel yapılandırılmamış görüşmeleri ve tekstil sergileri aracılığıyla yapılan gözlemlerle toplanmıştır. Örnekler uygun şekilde alınmış ve bağlamın yöntemi veya içerik analizi yoluyla analiz yapılmıştır. Çalışma, Karaçi merkezli küçük giyim üreticileri hakkında bilgi sağlıyor. Çalışma ayrıca alıcının ihtiyacını, alıcının hazır giyim üreticilerini nasıl fark ettiğini de tanımlar. Çalışma, alıcıya daha etkili bir şekilde ulaşmanın derinlik yollarını daha da maksimize ediyor.
Özet (Çeviri)
This study is based on investigating the methodologies and best applied strategies to approach for small industries in the field of Apparels. Pakistan is known for excellent production of different apparels which are exported to all over the world so likewise the customers have high expectations so the competition level is eventually high in the means of quality in the industries so there are so many obstacles which are faced by the small apparel manufacturers to approach international buyers. The study is descriptive in nature. The data was collected by personal unstructured interview of the manufacturers/exporters, observations through textile exhibitions. The samples were taken conveniently and analysis was done through context's method or content analysis. The study provides knowledge about small apparel manufacturers based in Karachi. The study also identifies the buyer's need, how the buyer notices the apparel manufacturers. The study more maximizes the depth ways to reach out the buyer more effectively.