Genelleştirilmiş Baskakov Durrmeyer operatörleri için asimtotik formüller
Asymptotic for generalized Baskakov Durrmeyer operators
- Tez No: 700180
- Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜLSÜM ULUSOY ADA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde tezde gerekli olan tanımlar ve kavramlar verilmiştir. Üçüncü bölümde Baskakov ve Baskakov Durrmeyer operatörlerinin yakınsaklık özellikleri incelenmiştir. Dördüncü bölümde Genelleştirilmiş Baskakov Durrmeyer operatörleri tanımlanmış ve yakınsaklık özellikleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
The first chapter is devoted to the introduction. The second chapter contains concepts and definitions which are needed throughout the thesis. The third part consists of convergence properties of Baskakov and Baskakov Durrmeyer Operators. Fourth part consists of convergence properties of Generalized Baskakov Durrmeyer Operators.