Generalized Baskakov-Kantorovich operators
Genelleştirilmiş Baskakov-Kantorovıch operatörleri
- Tez No: 360530
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. AYŞEGÜL ERENÇİN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 2014
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Abant İzzet Baysal Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
 - Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu tez, üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, bazı temel tanımlar ve yaklaşım teoremlerini içermektedir. İkinci bölümde, Taylor polinomu yardımıyla genelleştirilmiş Baskakov-Kantorovich operatörlerinin kuvvetli yaklaşım özellikleri polinom ağırlıklı uzaylarda verilmektedir. Üçüncü bölüm, bu tezin orijinal sonuçlarını içermektedir. Bu bölümde, Baskakov-Kantorovich operatörlerinin bir genelleştirilmesi tanımlanarak bu operatörler için ilk olarak ikinci süreklilik modulü ve Lipschitz sınıfının elemanları yardımıyla bazı direkt sonuçlar verilmektedir. Daha sonra bu operatörlerin ağırlıklı yaklaşım özellikleri incelenmektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of third chapter. The first chapter deals with some basic definitions and a short history of approximation theorems. In the second chapter, strong approximation properties of a modification of Baskakov-Kantorovich operators via Taylor polynomials are given in polynomial weighted spaces. The third chapter contains our original results. In this chapter, we introduce a generalization of Baskakov-Kantorovich operators. We first give some direct results with the help of the second order modulus of continuity and the elements of Lipschitz class. Next, we study their weighted approximation properties.