Tessarine sayıları ve matris formları
Tessarine numbers and matrix forms
  1. Tez No: 707171
  2. Yazar: MERVE USLU
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ FAİK BABADAĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu tez yedi bölümden oluşmaktadır. İlk üç bölümde giriş, çalışmanın amacı ve sonraki bölümlerde gerekli olacak temel kavramlar hakkında bilgilere yer verilmiştir. Dördüncü bölümde Fibonacci-Lucas Tessarine dizilerin özellikleri ve bu dizilerin bazı özdeşlikleri verilmiştir.Beşinci bölümde, Tessarine Q-matrislerinin özellikleri verilmiştir.Altıncı bölümde, Fibonacci Tessarine vektörü verilmiştir.Yedinci bölümde sonuç için ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of seven sections. In the first three sections, information about the introduction, the aim of the study and fundamental concept which will be necessary in the next sections are given.In the fourth section, properties of Fibonacci-Lucas Tessarine sequences and some identities are given.In the fifth section, the properties of Q-matrices are given to the Tessarine.In the sixth section, Fibonacci Tessarine vector are given.In the seventh section is reserved for conclusion.