Motivations as game mechanics in interactive story video games
İnteraktif video oyunlarında mekanikler olarak motivasyonlar
- Tez No: 708425
- Danışmanlar: PROF. DR. BARBAROS BOSTAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Oyun Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Oyuncu-merkezli tasarım bugünün oyun tasarımı perspektifindeki ana kavramlardan biri olarak yer almaktadır. Oyunları mümkün olduğunca sürükleyici (bağlayıcı) yapmak hem oyunculara olağanüstü tecrübeler sunmak hem de oyun şirketleri açısından yatırımlarının karşılığını en iyi düzeyde alabilmek açısından muazzam önem taşımaktadır. Bu araştırmanın amacı da Big Bad Wolf adlı Fransız bağımsız bir video oyun şirketiyle, yine başka bir Fransız video oyun şirketi olan Focus Home Interactive'in birlikte geliştirerek yayınladıkları bir interaktif video oyunu olan The Council'i psikolojik bir perspektiften inceleyerek analizini yapmaktır.
Özet (Çeviri)
Player-Centered Design is a key concept in today's game design perspective. Making games as immersive as possible is substantial for both creating great experiences for players and getting the return of their investments for companies. The purpose of this research is to analyze the narrative, mechanics, and context in The Council video game from Big Bad Wolf a French Indie video game studio, and Focus Home Interactive a French video game developing and publishing company, with a psychological perspective.