Akademische Festouvertüre von Johannes Brahms interpretatorische Analyse einer Konzertouvertüre
Johannes Brahms'ın Akademik Festival Uvertürü'nün İcra Yönünden Analizi
- Tez No: 710242
- Danışmanlar: PROF. VLADIMIR KIRADJIEV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2018
- Dil: Almanca
- Üniversite: Universitaet Für Muzik und Darstellende Kuns Wien
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Orkestra ve Koro Şefliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 24
Özet
Bu tez Johannes Brahms'ın Akademik Festival Uvertürünün müzikal analizini ve tarihini kapsamaktadır. Tezin içinde ayrıca bestecinin biyografisi ve“Uvertür”formunun tarihi ve gelişimi de yer almaktadır. Tezin odak noktası, eserin müzikal ve form analizinin yanında bir orkestra şefi için bu eserin icrasına yardım edecek teknik bilgilerdir, bu teknik bilgiler bizzat tezin yazarı tarafından eserin provalarında ve konserde deneyimlenmiştir. Konuya ilgisi olan bir öğrenci veya müziksever bu tezden faydalanabilir ve eserin icrasına ait bilgisini genişletebilir.
Özet (Çeviri)
This diploma thesis is a musical and historical analysis of the Academic Festival Overture of Johannes Brahms. The thesis contains the biography of the composer as well as the history and the development of the musical form“overture”. The focus of the thesis is the musical- and formanalysis of the work and technical remarks for a conductors, which have been experienced throughout a series of rehearsals and a concert. An interested student or a musiclover can profit from this thesis and expand his knowledge on his interpretation and consept of the previously mentioned work.