Biometrics recognition system in airport registration using artificial intelligence
- Tez No: 711294
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAH ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 94
Özet
Teknoloji dünyasındaki hızlı ilerleme, kimlik sistemlerinin kullanımının havalimanı müşterileri ve yolcuları üzerindeki etkilerini araştırmayı ve ne kadar olduğunu bulmaya yönelik modern teknolojiyi kullanarak, hayatın her alanında ağırlıklı olarak ve doğrudan elektronik işlemlerle uğraşmayı sağlamıştır. uygulama müşteri memnuniyetini etkiler - hava istasyonlarından yöneticilere yardımcı olmak için geçerli bir bakış açısı. Bu öneri, havalimanlarındaki yolcular arasında biyometrik kimlik çerçevelerinin Kabulü ve statü düzeyleriyle ilgili motifleri değerlendirerek inceleme sorusunu yanıtlamaya çalıştı. Bazı şüpheli kişilere yetkisiz erişimin keşfedilmesi ve aranan kişilerin takibi. Görevleri hızlı ve kolay bir şekilde yapın. Havaalanında, biyometrik eşleştirme yoluyla, bu özellikleri ve bu veriler şifreli bir biçimde saklandığı için iris ve parmak izi gibi diğer verileri kaydetmek için kameralara bağlı bilgisayarlar aracılığıyla yüz tanıma cihazlarını kullanabiliriz. Ayrıca araştırmanın amacı, kameralara bağlı bilgisayarlar aracılığıyla yüz tanıma cihazlarının kullanımından, diğer araştırmacılar tarafından benimsenen sonuç ve analizlere göre, yapay zeka ve veri tabanları hakkındaki bilgileri genişletmek ve bu hayati verileri merkez ile toplamaktı. Yolcuların bilgileri eşleştirdiğinden ve bireyler için güvenli bir giriş izni emri verdiğinden emin olmak için her check-in yaptığında veritabanı. Bu çalışma, Arap toplumlarında bir Arap gençliği örneği tarafından temsil edilen kullanıcıların biyometriyi bir doğrulama aracı olarak kullanma istekliliğini ve kabulünü incelemektedir. 274 kişi ile anket yapıldı. En önemli faktör, yeni teknolojilerin kullanımını kabul edip etmemeye karar vermekti.
Özet (Çeviri)
The rapid advancement in the world of technology has made dealing mainly and directly with electronic operations in all aspects of life, using modern technology, aimed at surveying the effects of the use of identification systems on airport customers and travelers and attempts to find out how much implementation affects customer satisfaction - a viable viewpoint to help executives from air stations. This proposal sought to answer the examination question by evaluating the motives related to Acknowledgment and status levels of biometric ID frameworks across passengers at airports. Discovering unauthorized access to some suspected individuals and pursuing wanted persons. Get tasks done quickly and easily. At the airport, through biometric matching, we can use facial recognition devices through computers linked to the cameras to record these features and other data like iris and fingerprints as this data is stored in an encrypted form. Also, the aim of the research was to expand knowledge about artificial intelligence and databases and according to the results and analyzes adopted by other researchers, from the use of use facial recognition devices through computers connected to the cameras and collect this vital data with the central database every time when passengers check in to make sure Match the information and issue a secure entry permit order for individuals. This study examines the willingness and acceptance of users represented by a sample of Arab youth in Arab societies to use biometrics as a validation tool. A survey of 274 individuals was conducted. The most important factor was deciding whether or not to accept the use of new technologies.