Documentary credits and the problem of the discrepant documents
Akreditif ve uygunsuz dokümanlar problemi
  1. Tez No: 713170
  2. Yazar: AHMET AYAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALASTAIR MULLIS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: University of East Anglia
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 40
Özet
Bu tez, uluslararası ticaret ve akreditif hakkında tarihsel bilgiler vermektedir. Akreditifin uluslararası ticarette bu kadar popüler olmasının nedenleri gösterilecektir. Akreditifin tarafları arasındaki sözleşme ilişkisi incelenecektir. Belge tutarsızlığı sorunu ve belge uyuşmazlığından bankanın sorumluluğu anlatılacaktır. Bu tez İngiliz ve Türk Hukukuna dayanmaktadır. Son olarak, sonuç kısmı ile çalışma bitecektir.
Özet (Çeviri)
This dissertation gives historical information about international trade and documentary credit. The reasons of why documentary credit is very popular in international trade will be shown. The contractual relationship between the parties to the documentary credit will be analysed. the problem of discrepant documents and the bank's liability under discrepancy of documents will be explanined. The dissertation bases on English and Turkish Law. Finally, conclusion will follow.