Corporate identity and city branding: The chronological branding of historic Rochester
Kurumsal kimlik ve kent markalaşması: Tarihi Rochester'ın kronolojik markası
  1. Tez No: 714378
  2. Yazar: TUĞBA RENKÇİ TAŞTAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. PHIL JONES
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: University for the Creative Arts
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Marka, tanınan bir ürün veya hizmettir. Bir ürün veya hizmet topluluklar tarafından biliniyorsa, o bir markadır. Yollardaki arabaları, holdinglerin binalarını, gökdelenleri, insanların kıyafetlerini, ayakkabılarını, marketlerini ve marketlerdeki malları ticari markalar olarak görüyoruz. Duyduğumuz, gitmediğimiz bazı yerler, oteller, köprüler, kuleler, şehirler markadır. Örneğin Londra, New York, Eyfel Kulesi, Hilton Otelleri, Boğaziçi Köprüsü, Golden Gate Köprüsü vb. Kendi markaları ile toplumdaki kimliğini yansıtırlar. Ayrıca şehirler kendi farklı alanlarında markalaştırılabilir. Örneğin modern ve teknolojik yapılanma, kültürel ve sosyal mekan, tarihi vb. Ancak günümüzde şehir markalaşmasından çok kurum ve kuruluşların markalaşması ön plandadır. Bir şehrin kimliği en önemlisidir. Kentin büyümesinde, gelişmesinde, tanınırlığında ve tanınırlığında önemli bir rol oynamaktadır. Bu projede kurumların markalaşmasından farklı olarak şehir markalaşmasından bahsedilmiştir. Tarihi Rochester şehrinin seçildiği bu projede, mekanın kendine has bir tarihi mimariye sahip olması ve kökleri İngiltere tarihine dayanması bazı etkenlerle ilgi çekici olmuştur.
Özet (Çeviri)
A Brand is a recognized product or service. If a product or service is known by the communities, than it is a brand. We see the cars on road, building of the holding companies, skyscrapers, people's clothes, shoes, markets and goods in markets are trademarks. Some places that we have heard, we have not been, hotels, bridges, towers, cities are brand. For instance, London, New York, Eiffel Tower, Hilton Hotels, Bosporus Bridge, Golden Gate Bridge etc. They reflect identity in the society with their own brands. Also cities can be branded in their different areas. For example, modern and technological structuring, cultural and social space, historical etc. However today, branding of institutions and organizations are in the foreground rather than city branding. A city's identity is its most important. It plays an important role in terms of the city's growth, improvement, recognition and being well known. In this project, I will discuss the city branding unlike the branding of the institutions. I have chosen the historic city of Rochester. This place interested me with some factors that it has a unique historic architecture and is rooted in the history of England.