Sabordinasyon ile tanımlanan çok değerli harmonik fonksiyon sınıfları
Classes of harmonic multivalent functions defined by subordination
- Tez No: 720663
- Danışmanlar: PROF. DR. SİBEL YALÇIN TOKGÖZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bursa Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, tezin amacı ve kapsamı belirtildi. İkinci bölümde tezin devamında kullanılacak bazı temel tanım ve teoremler verildi. Üçüncü bölümde ise materyal ve yöntemden bahsedildi. Dördüncü bölümde bulgulardan bahsedildi. Açık birim diskte çok değerli harmonik fonksiyonların sabordinasyon ile tanımlanan bazı alt sınıfları ve bu sınıflara ait fonksiyonlar için katsayı sınırları, distorsiyon teoremleri verildi. Ayrıca bu sınıflar için ekstremal fonksiyonlar ve konvolusyon özellikleri de elde edildi. Son bölüm olan beşinci bölümde teze ait bir genel inceleme yapıldı.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first chapter, the aim and scope of the thesis are stated. In the second part, some basic definitions and theorems that will be used in the continuation of the thesis are given. In the third part, the material and method are mentioned. In the fourth chapter, the findings are mentioned. Some subclasses of multivalued harmonic functions defined by sabordination in the open unit disk and coefficient bounds and distortion theorems for functions belonging to these classes are given. In addition, extremal functions and convolution properties are obtained for these classes. In the fifth chapter, which is the last chapter, a general examination of the thesis is made.