Developing distance education course using the facilities of java and javascript languages
Java ve javascript dillerinin olanaklarını kullanarak uzaktan eğitim dersi geliştirme
  1. Tez No: 722944
  2. Yazar: NAZİME TUNCAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET C. OKUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Bilim ve Teknoloji, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Science and Technology, Education and Training
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Doğu Akdeniz Üniversitesi-Eastern Mediterranean University
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu tez Java ve JavaScript dillerini kullanarak, uzaktan eğitim dersi hazırlamakla ilgilidir. Bu tezin başlıca katkıları şunlardır. Öncelikle uzaktan eğitim ve eğitimci kavramları anlatılmış ve JavaScript dilinin kısa bir özeti verilmiştir. Sonra, uzaktan eğitim dersinin hazırlanmasında kullanılabilecek olan Java dil özellikleri anlatılmıştır. Tez kapsamında bir uzaktan Java dili eğitimi dersi hazırlanmış ve bununla ilgili olan Javaa ve JavaScript özellikleri tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis is about preparing a distance education course using Java and JavaScript language facilities. This thesis makes the following contributions: First, main concepts of the Distance Education and the Distance Learning have been presented and then, a brief summary of the Java and JavaScript language features are given. After that, the Java language features that are relevant to online course development have been considered. An online Java courses has been developed and the relevant features of the Java and JavaScript languages have been discussed.