The impact of internal marketing dimensions on job satisfaction and its impact on performance in Iraqi telecom companies
İç pazarlama boyutlarının iş memnuniyeti üzerine etkisi ve Irak telekom şirketlerinde performans üzerine etkisi
  1. Tez No: 726920
  2. Yazar: MOHAMMED HILIEGHY
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HANDE BEGÜM BUMİN DOYDUK, DR. ÖĞR. ÜYESİ CANAN TİFTİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu çalışmanın amacı, Irak telekom işletmelerinde (ZAIN şirketi, ALKAMAYEL şirketi ASASELL şirketi, KOREK şirketi, ALMEERA) iç pazarlama faktörlerinin (motivasyon, eğitim ve gelişim, organizasyon kültürü ve iç iletişim) iş tatmini ve performansı üzerindeki etkisini araştırmaktır. RODE şirketi) ve bulgular, tüm içsel pazarlama özelliklerinin iş tatmini ve performans ile önemli bir ilişkisi olduğunu ortaya koydu ve eğitim geliştirme ve motivasyon açısından, çalışmanın en önemli bulguları, iç pazarlama yönlerinin uygulanmasında bir eksiklik olduğunu gösterdi. Irak'taki telekom şirketleri.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to investigate the influence of internal marketing factors (motivation, training and development, organizational culture, and internal communication) on work satisfaction and performance in Iraqi telecom businesses (ZAIN company, ALKAMAYEL company ASASELL company, KOREK company, ALMEERA RODE company) and the findings revealed that all internal marketing characteristics had a substantial association with work satisfaction and performance and in terms of training development, and motivation, the study's most important findings showed that there is a deficiency in the implementation of internal marketing aspects in telecom firms in Iraq.