Hemşire annelerin bebek bakımında kullanılan geleneksel yöntemler konusunda bilgi ve uygulamaları
Knowledge and practices of nurse mothers about traditional methods used in baby care
  1. Tez No: 728093
  2. Yazar: ÖZKAN KAYA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET FATİH AYDIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Child Health and Diseases
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
Çocuk sağlığı, çocuğun bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde bulunması halidir. Bu çalışmada, Batman ilindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Bölge Devlet Hastanesi'nde çalışan 102 hemşire annenin bebek bakımında kullandıkları geleneksel yöntemler konusunda bilgi ve uygulamaları incelemek amacıyla yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Child health is a state of complete physical, mental and social well-being of the child. In this study, it was conducted to examine the knowledge and practices of 102 nurse mothers working in the Gynecology and Childhood Hospital and the Regional State Hospital in Batman province about the traditional methods used in baby care.