Metaphor as the power of the unsaid in Arundhati Roy's The Ministry of Utmost Happiness
Arundhati Roy'un En Yüksek Mutluluk Bakanlığı'nda metafor ve söylenmeyenlerin gücü
  1. Tez No: 729704
  2. Yazar: RİDA KHALİD BHUTTA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ FRANCESCA CAUCHİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İngiliz Dili ve Edebiyatı, English Language and Literature
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Tezimin amacı, romanda bulunan ve insanlık ile insanlık eksikliği arasındaki ayrıma ışık tutan tüm metaforların taslağını çizmektir. Birçok karakter ve onların ve yolculuklarının metaforik olarak sembolize ettikleri şey aracılığıyla, tezim politik olarak hayvani olanı sosyal olarak insancıl olandan keskin bir şekilde ayıran karakteristik unsurlara ışık tutmaya çalışıyor. Bu insanlık ironik bir şekilde hayvanlar aracılığıyla tasvir edilmiştir. Aynı zamanda gazetecilik ve kameranın önyargılı ve affetmeyen gözü aracılığıyla da araştırılıyor.
Özet (Çeviri)
The purpose of my thesis is to sketch out all the metaphors present in the novel that shed light on the distinction between humanity and the lack thereof. Through many characters and what they and their journeys metaphorically symbolise, my dissertation attempts to shed light on the characteristic elements that starkly distinguish the politically animalistic from the socially humane. This humanity is ironically portrayed through the animals. It is also explored through journalism and the biased and unforgiving eye of the camera.