Brouwer sabit nokta teorisi ve uygulamaları
Brouwer fixed point theory and applications
  1. Tez No: 729960
  2. Yazar: ÖMER DURAK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEDAT PAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tez çalışması beş ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde kaynak araştırması ve tezin amacı verilmiştir. İkinci bölümde konu ile ilgili temel tanım ve teoremler hatırlatılmıştır. Üçüncü bölümde, Brouwer sabit nokta teoremi R durumu incelenmiştir. Dördüncü bölümde, Brouwer sabit nokta teoreminin R^n deki durumu incelenmiştir. Beşinci bölümde ise çalışmada yer alan bilgilerle uygulamalara yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five main parts. In the first chapter, the source research and the aim of the thesis were given. In the second part, basic definitions and theorems related to the subject were reminded. In the third chapter, Brouwer fixed point theorem R case was examined. In the fourth chapter, the case of Brouwer fixed point theorem in R^n was analyzed. In the fifth chapter, the information and applications in the study were given. .