Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarının bilgi yönetiminin yönetime katılma ve çalışan tutumları üzerine etkisinin incelenmesi
Investigation of the effect of information Management of Youth Services and sports Provincial Directorate employees on participation in management and employee attitudes
- Tez No: 730281
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SULTAN YAVUZ EROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Siirt Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 104
Özet
Ülkemizde sporu yönlendirmede önemli bir yere sahip olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarının gerek var olan bilgiyi yönetmede gerekse iş ortamındaki tutumlarının olumlu olması, sporun önündeki engelleri kaldıracağı ve sporun yaygınlaşmasına yönelik katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Bu doğrultuda Türk Spor yönetimin de yönetime katılma ve çalışan tutumları ile bilgi yönetimi arasındaki ilişkin araştırılması amaçlanmıştır. Bu araştırmada betimsel tarama modeli kullanılacaktır. Veri toplama aracı olarak Bilir ve Ay (2007) tarafından geliştirilen Türk Spor yönetiminde yönetime katılma ve çalışan tutumlarını gözleme ölçeği ile Demir (2005) tarafından geliştirilen Bilgi yönetimi tutum ölçeği kullanılacaktır.
Özet (Çeviri)
We believe that the employees of the Youth Services and Sports Provincial Directorate, which has an important place in guiding sports in our country, have positive attitudes in both managing the existing information and in the business environment, will remove the obstacles in front of sports and contribute to the spread of sports. Accordingly, it was aimed to investigate the relationship between Turkish Sports management's participation in management and employee attitudes and knowledge management. Descriptive scanning model will be used in this research. As a data collection tool, the scale developed by Bilir and Ay (2007) on participating in management and observing employee attitudes in Turkish Sports management and the Knowledge management attitude scale developed by Demir (2005) will be used.