Jinekolojik onkoloji hastalarının destekleyici bakım gereksinimleri ve etkileyen faktörler
Supportive care needs and affecting factors of gynecologic oncology patients
  1. Tez No: 733140
  2. Yazar: İZEL DANIŞKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. DİLEK BİLGİÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 154
Özet
Daha sonra dolJinekoloji onkoloji hastalarının destekleyici bakım gereksinimlerini ve etkileyen faktörleri saptamaktır. Tanımlayıcı-kesitsel tiptedir. Araştırmanın verileri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Gündüz Tedavi Merkezinde tedavi gören jinekoloji onkoloji tanısı almış ve araştırmaya gönüllü olarak katılan kadınlardan (n=195)“Bilgilendirilmiş Onam Formu”,“Tanımlayıcı Özellikler Formu”ve“Destekleyici Bakım Gereksinimleri Ölçeği Kısa Formu”ile toplanmıştır. Verilerin değerlendirilmesi için SPSS 25,0 programı kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Daha sonra dTo determine the supportive care needs of gynecology oncology patients and the affecting factors. This study is descriptive-cross-sectional type. The data of the study consisted of“Informed Consent Form”,“Descriptive Characteristics Form”and“Descriptive Characteristics Form”from women (n=195) who were diagnosed with gynecology oncology, who applied to Dokuz Eylül University Hospital and SBU İzmir Tepecik Training and Research Hospital and were treated at the Day Treatment Center and participated in the study voluntarily. It was collected with the“Short Form of the Supportive Care Needs Scale”. SPSS 25.0 program was used to evaluate the data.