Kat Mülkiyeti Hukuku kapsamında yönetim
Magagement under the Condominium Law
  1. Tez No: 734406
  2. Yazar: FATİH KAYADUMAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FATİH GÜNDOĞDU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Kültür Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Özel Hukuk Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Bu çalışmayla, yıllar içinde yapılan değişiklikler de göz önünde tutularak, Kat Mülkiyeti Kanununda Yönetim konusu işlenmiştir. Kat Mülkiyetinde Yönetim kavramı ve yönetim organları, yönetime ilişkin hukuki kaynaklar ve yönetimin istikrarlı şekilde çalışabilmesi için yapılan düzenlemeler ile alınan önlemler irdelenmiştir. Sonuç olarak ise, Kat Mülkiyeti Kanununa, değişen ve gelişen toplum yapısına uygun olarak getirilmesi gereken yenilikler ile yapılması gereken değişiklikler belirmiştir.
Özet (Çeviri)
Within the scope of the study, 'Management in The Condominium Law' has been handled, in view of changes made over years. In this study, we focus on the concept of management in condominium and governing bodies in condominium law and legal management resources. Also, the measures to be taken for the good functioning of the administration have been examined. As a result, in accordance with the condominium law and the social structure, changes that need to be made have been indicated.