An improved algorithm for distributed leader finding in a bidirectional ring of processors
Cift yonlu dairesel dagitik islemci sistemlerinde lider bulma icin gelişmiş bir algoritma
  1. Tez No: 739356
  2. Yazar: MORDOHAY ŞALOM
  3. Danışmanlar: DR. SHMUEL ZAKS, DR. SHLOMO MORAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1986
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Technion - Israel Institute of Technology
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
Dağıtık bir sistem, yerel hesaplamalar yaparak ve birbirlerine mesaj göndererek belirli sorunları çözen bir dizi işlemciden oluşur. Lider bulma problemi bu alanda çok sayıda araştırmaya konu olmaktadır. Sorun, sistemin meydana gelebilecek belirli bir çatışmayı çözmek için işlemcilerinden birini lider olarak tanımlaması gerektiğidir. İşlemcilerin çeşitli konfigürasyonlarında sorunu çözmek için algoritmalar mevcuttur. Sağduyuya sahip olmayan bir asenkron çift yönlü halka için bir lider bulma algoritması sunuyoruz. Algoritma, sorunu 1.44 n log n + O(n) mesajlarından oluşan en kötü durum mesaj karmaşıklığının tek yönlü halkasında çözen önceden bilinen bir algoritmaya dayanmaktadır. Algoritma aynı mesaj karmaşıklığına ulaşır ve 1.89 n log n + O(n) mesajlarının önceden bilinen üst sınırını geliştirir.
Özet (Çeviri)
A distributed system consists of a number of processors that solve certain problems by doing local computations and sending messages to each other. The leader finding problem is subject to numerous research in this field. The problem is that the system has to identify one of its processors as the leader in order to solve a certain conflict that may occur. There exist algorithms to solve the problem in various configurations of processors. We introduce a leader finding algorithm for an asynchronous bidirectional ring without common sense of orientation. The algorithm is based ona previously known algorithm which solves the problem in a unidirectional ring of a worst case message complexity of 1.44 n log n + O(n) messages. The algorithm achieves the same message complexity and improves the previously known upper bound of 1.89 n log n + O(n) messages.