Farklı ortu sistemlerinin panoia F1 ve karpuz çeşidinin erkencilik verim ve kalitesine etkileri üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 7447
  2. Yazar: HATİCE SEDEF ÇELEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÖMER GEZEREL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bahçe Bitkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
- VI - Öz Bu çalışmada tek katlı ve çift katlı alçak tünel ile mini tünelde siyah ve şeffaf plastik malç uygulamasının Panonla Fi karpuz çeşidinde erkencilik, verim ve kalite üzerine etkileri incelenmiştir. Hide edilen sonuca göre verim, tek katlı alçak tünel altındaki siyah malç uygulamasıyla artmıştır. Erkencilik ve meyvelerin % SCKK oranları ise her iki alçak tüneldeki şeffaf plastik malç uygulamasıyla artmıştır.
Özet (Çeviri)
- VII - ABSTRACT In -this work the effects of black and transparent plastic mulch applications In the single and double layered low and in the small plastic tunnels on Panonla Fx watermelon hybrid variety were investigated. According to the results the yield was increased in the combinations of the single low plastic tunnel and black plastik mulch applications. The precocity and total soluble solid contents of the fruits were increased both in the single and double layered, low plastic tunnels with transparent plastic mulch applications.