An assessment of design and construction methodology of deep excavation with inclined struts
- Tez No: 746192
 - Danışmanlar: PROF. DR. TUNCER ÇELİK
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
 - Yıl: 2022
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
 - Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışma, bir sonlu eleman yöntemini geliştirmek ve standartlaştırmak için derin kazıyı analiz etti. (FEM) Muscat, Umman'daki derin temel için. Ayrıca, toprak basınç dağılımını karşılaştırmak için basitleştirilmiş yönteme göre bitişik fore kazığa aktarılır. ana kapsam Bu projenin amacı, yanal desteği sağlamak için verimli bir destek sistemini anlamak ve tasarlamaktır. çevreleyen toprağın yer değiştirmesi katı ve sınırlıdır. Ayrıca Umman standartlarını uygulamak bina analizinde derin temel bina kodu. Bu çalışma, tasarım odaklı Derin kazıyı stabilize etmek için payandalarla desteklenen bitişik kazık için metodolojiler, 8.05m, 10.05m, 11.5m ve 12.55m derinliğindeki kazıları yapmak için kullanılır. Sonuç olarak, Plaxis, aşağıdakiler gibi derin temel için daha doğru yer değiştirme verileri sağlar: diyafram duvarı, kazık duvar, istinat duvarı vb. diğer yöntemlere göre daha basit olduğu için, minimuma indirdiği için daha ekonomik olabilir. yapı tasarımı ve daha fazla tasarım seçeneği sağlayabilir
Özet (Çeviri)
This study Analysed the deep excavation to improve and standardize a finite element method (FEM) for the deep foundation in Muscat, Oman. Also, to compare the earth pressure distribution and extant transferred to the contiguous bored pile based on simplified method. The main scope of this project is to understand and design an efficient support system to ensure that the lateral displacement of the surrounding soil is rigid and limited. Also, to apply the standards of the Oman deep foundation building code in the building analysis. This study focused on the designing methodologies for the contiguous pile supported with struts to stabilize the deep excavation, while it's used to hold the excavations of 8.05m, 10.05m, 11.5m and 12.55m depth. To conclude that, Plaxis provides more accurate displacement data for the deep foundation such as: diaphragm wall, pile wall, retaining wall, etc. This analysis of Plaxis can benefit the engineers to provide more time because it is more simply than other method, can be more economically because it is minimizing the structure design and can provide more design options.