Detection of COVID-19 in low energy chest X-rays using fast R-CNN
  1. Tez No: 746194
  2. Yazar: MARYAM MAMOORI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
Son yıllarda, derin öğrenmenin nesne algılama ve segmentasyon görevleri için tıbbi görüntü analizi alanında benzer performans artışları üretebileceği gösterilmiştir. Son zamanlardaki kayda değer çalışmalar arasında önemli tıbbi uygulamalar yer almaktadır, örneğin göğüs hastalıkları alanında (akciğer hastalıklarının sınıflandırılması ve bu yazıda BT görüntülerinde pulmoner nodüllerin tespiti, mevcut bir veri setinde son derece iyi çalışan CNN'lerin bir varyasyonunu sunuyoruz - Optimum parametrelere sahip özelleştirilmiş bir mimari Katkımız olarak, olağanüstü yüksek bir doğruluk derecesine ulaşırken ağımızın karmaşıklığını azaltmaya odaklanıyoruz.Bu amaca ulaşmak için modelimiz yüksek performans ve kolay bir tasarım için özel olarak tasarlandı.
Özet (Çeviri)
In recent years, it has been shown that deep learning can produce similar performance increases in the domain of medical image analysis for object detection and segmentation tasks. Notable recent work includes important medical applications, for example, in the field of pulmonology (classification of lung diseases and detection of pulmonary nodules on CT images in this paper, we present a variation of CNNs, which works extremely well on a current data set — a customized architecture with optimal parameters. In our contribution, we focus on lowering the complexity of our network, while yet reaching a phenomenally high degree of accuracy. To achieve this aim, our model has been tailored for high performance and an easy design.