Management simulation games: A case study of fizzy drinks
- Tez No: 746603
- Danışmanlar: DR. ENGİN SANSARCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Yönetim simülasyonları hem akademisyenler hem de uygulayıcılar tarafından ün kazanıyor son on yılda. Bu çalışmanın amacı, yönetim simülasyonu üzerine araştırma yapmaktır. gerçek hayattaki sorunları yönetmek için yeterli bir kurgusal kaynak olarak tanımlanan oyunlar. bu Bu tezi motive eden oyun, bir içecek şirketi simülasyonu olan Fizzy Drinks'tir. en başarılı içecek şirketi olma hedefi olan oyun. üzerinde sorun Bu makale, yüksek kaliteli ve düşük maliyetli Porter'ın genel stratejilerini kullanarak oyunu simüle etmekti. Şirketin satışları ve genel başarısı hakkında tatmin edici sonuçlar elde etmek. Bu kağıt kullanılabilir yönetim simülasyon oyunlarının akademik öğrenmede pratik olduğunun kanıtı olarak ve onları kullanmak ve incelemekle ilgilenen insanlar için teşvik. Simülasyona dayalı sonuçlara göre modelin etkinliği hakkında bir sonuca varılmıştır. Gelecek için bazı noktalar modelin araştırılması ve geliştirilmesi de dahil edilmiştir.
Özet (Çeviri)
Management simulations have been gaining notoriety from both academics and practitioners over the last decades. The purpose of this study is to do research on management simulation games which have been identified as an adequate fictional source to manage real life issues. The game that motivated this dissertation is Fizzy Drinks which is a beverage company simulation game that has the goal of the becoming the most successful beverage company. The problem on this paper was to simulate the game using high-quality and low-cost Porter's generic strategies to obtain satisfactory results on the company's sales and overall success. This paper can be used as evidence that management simulation games are practical in academic learning and as an incentive for people who are interested in using and studying them. Based on the simulation results a conclusion about the effectiveness of the model was made. Some points for future research and improvement of the model were also included.