Evaluation of biophilic design patterns: A case study of green office buildings
Biyofilik tasarım örneklerinin değerlendirilmesi: Yeşil ofis binalarında bir vaka çalışması
  1. Tez No: 746777
  2. Yazar: AISHA IZZAT ABDELRAHEEM AL-AQQAD
  3. Danışmanlar: Assoc. Prof. Dr. GÜLAY YEDEKCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mimarlık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu içerik, çeşitli araştırma çalışmalarından elde edilen bilimsel çıkarımları, biyofilik tasarıma dayalı bireysel proje örneklerini ve biyofilik tasarımı analiz ederek biyofiliyi ofis binalarında kullanmak için bazı tasarım yönergeleri önermek için yeşil binalarda uygulanan yaklaşımların açıklayıcı bir sunumunu kullandı. stratejiler ve GBRT (Yeşil Bina Derecelendirme Araçları), gelecekteki tasarıma uygulamak için yeni ipuçları ve talimatlar sağlamaya yönelik nitelikler. Stratejileri dikkate almak için ofis ortamını biyofilik yöntemle değerlendirmek, çalışanlar için ofis binalarını iyileştirmenin en iyi yoludur.
Özet (Çeviri)
This content used scientific inference extracted from several research studies, examples of individual projects based on biophilic design, and a descriptive presentation of approaches which applied in green buildings, to suggest some design guidelines to use the biophilia in office buildings, by analyzing the biophilic design strategies and GBRT (Green Building Rating Tools), qualifications to provide new tips and instructions to implement it into the future design. Evaluating the office environment with the biophilic method to consider the strategies is the best way to improve the office buildings for workers.