Genelleşmiş flett potansiyelleri üzerine
On generalized flett potentials
- Tez No: 748708
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SİNEM SEZER EVCAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tez çalışmasında ilk olarak, genelleşmiş Poisson yarıgrubunun doğurduğu genelleşmiş Flett potansiyelleri tanımlanarak, bu potansiyellerin ağırlıklı Lp uzaylarındaki önemli özellikleri incelenmiştir. Daha sonra da bir ε > 0 parametresine bağlı yeni bir“kesikli hipersingüler integraller ailesi”tanımlanarak bu integral ailesi vasıtasıyla genelleşmiş Flett potansiyelleri için bir ters bulma formülü elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, firstly, the generalized Flett potentials generated by the generalized Poisson semigroup are defined and the important properties of these potentials in the weighted Lp spaces are examined.Then, a new“truncated hypersingular integrals family”is defined depending on an ε > 0 parameter, and an inversion formula for the generalized Flett potentials is obtained by means of this truncated hypersingular integrals family.