الإحالة والتكرار في شعر رياض الصالح الحسين.
Riyad Al-Salih Al-Hüseyin'in şiirlerinde gönderme ve tekrar
  1. Tez No: 751757
  2. Yazar: AYŞE BEDENCIKİ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ASLAM JANKIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Eastern Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: Mardin Artuklu Üniversitesi
  10. Enstitü: Yaşayan Diller Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Arap Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 152
Özet
Araştırma, yönlendirmenin ve çeşitli araçlarının dağınık kısımlarda kendini nasıl gösterdiğini ve dili kurtaracak ve sıkıcı tekrarlardan uzak tutacak şekilde birbirleriyle yakından ilişkili olduklarını göstermiştir. Araştırmayı sözcüksel tutarlılık ve özellikle de tuckerr'nin bir aracı olarak ele almanın yanı sıra, çeşitli araçları aracılığıyla incelenmiş ve tekrarın etkisini ve modern şiirsel metinlerdeki önemini göstermek ve aynı yazarda yer alan duygusal durumu ortaya çıkarmak için çalışan şiirsel metinde kullanılmıştır. Giriş, giriş ve iki bölüme dayanan bir stratejiden yola çıkan araştırma, girişte araştırmanın konusu ve ilgili nedenler ve hedefler ile araştırmanın karşılaştığı en önemli zorluklar tanıtılırken, girişte şairi ve hayatını etkileyen en önemli istasyonları tanıtmak için bir portal olmuştur. İlk bölümde, retorik terimlerle ve metinsel dilbilimde en önemli referans kavramlarından en önemli tür ve mekanizmalarına değinilmiştir. Tekrarlama kavramını açıklamanın yanı sıra, biçimlerini ve en önemli amaçlarını belirtmek. İkinci bölümde, şair Riad al-Saleh al-Hussein'in eserinin bir uygulaması ve ardından sonuçtu.
Özet (Çeviri)
The research displays how the referral and its various means are manifested in unifying the scattered parts, and attaching them to each other in a way that economize in using the language and keeps it away from repetition. Furthermore, the research studies the word reparations and its various tools and their usage in the poetic context by showing the impact of repetition and its importance in modern poetic texts and revealing the emotional state of the writer. The research started from a strategy based on an abstract, introduction, and two chapters and then followed by the conclusion, in the introduction was introduced the subject of the research and related reasons and objectives, and the most important difficulties faced by the research, while the entrance was a portal to introduce the poet and the most important stations that affected his life. In the first chapter, the most important concepts of referral in rhetorical terms and textual linguistics were mentioned to their most important types and mechanisms. In addition to explaining the concept of repetition, and indicating its forms and most important purposes. In the second chapter, it was an application of the work of the poet Riad al-Saleh al-Hussein, and then the conclusion .