Birlikte değer yaratma ve algılanan kalitenin algılanan değer üzerine etkisi
The effect of co-creation of value and perceived quality onperceived value
  1. Tez No: 752214
  2. Yazar: KHALID MOUSSE ISMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EMRE ŞAHİN DÖLARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalışmanın amacı birlikte değer yaratma ve algılanan kalitenin algılanan değer üzerindeki etkisini açıklamaktır. Teorik çerçeve kapsamında bir araştırma modeli oluşturulmuş ve test edilmiştir. Veriler anket aracılığıyla 306 kişiden toplanmıştır. Açıklayıcı faktör analizi yapıldıktan sonra birlikte değer yaratmanın algılanan kalite, algılanan kalitenin algılanan değer ve birlikte değer yaratmanın algılanan değer üzerindeki etkileri regresyon analizi aracılığıyla test edilmiştir. Gerçekleştirilen analizler neticesinde değişkenler arası etkiler istatistiksel olarak anlamlı bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to explain that the effects of co-creation and perceived quality on perceived value. A research model was created and tested within the theoretical framework. Data were collected from 306 people through a questionnaire. After exploratory factor analysis, the effects of co-creation on perceived quality, perceived quality on perceived value and co-creation on perceived value were tested through regression analysis. As a result of the analysis performed, the effects between variables were found to be statistically significant.