The complete group of structural equations for a nearly Kahler manifold
Yaklaşık bir Kahler manifoldu için yapısal denklemlerin tam grubu
  1. Tez No: 754733
  2. Yazar: MADYAN NADHIM WAKAA KDHAWE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. UFUK ÖZTÜRK, DR. ÖĞR. ÜYESİ ALİ ABDUL MAJEED SHIHAB
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 46
Özet
Bu tezde, hemen hemen karmaşık ve hemen hemen hermitiyen yapıları ve bunlara bağlı G-yapılarını ele alıyoruz. Gerçek bir lineer uzayda karmaşık bir yapı tanımlamanın, onun karmaşıklığını, bu karmaşık yapının uygun alt uzayları olarak hizmet eden iki karmaşık eşlenik alt uzayın doğrudan toplamına ayrıştırmaya eşdeğer olduğu kanıtlanmıştır. Hemen hemen her karmaşık manifold üzerinde hemen hemen hermityen bir yapının var olduğunu kanıtlıyoruz. Düzgün bir manifold üzerine hemen hemen hermityen bir yapı yerleştirmenin, bu manifold üzerinde G=U(n) yapı grubuyla bir G-yapısı kurmaya eşdeğer olduğunu kanıtlıyoruz. denklemler ve yaklaşık Kahler manifoldları için temel kimlikler verir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we consider almost complex and almost Hermitian structures and their attached G-structures. It is proved that defining a complex structure on a real linear space is equivalent to decomposing its complexification into a direct sum of two complex conjugate subspaces that serve as proper subspaces of this complex structure. We prove that there exists an almost Hermitian structure on every almost complex manifold. We prove that setting an almost Hermitian structure on a smooth manifold is equivalent to setting a G-structure on this manifold with the structure group G=U(n) On the space of an attached G-structure, we obtain a complete group of structural equations and give fundamental identities for nearly Kahler manifolds.