Sirkadiyen
Sirkadiyen
  1. Tez No: 757159
  2. Yazar: FATİH YILMAZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu tez çalışmasının temel amacı; gelişmiş toplumlarda bireyin yalnızlaşmasının ve sosyal medyanın etkilerinin sinema diliyle, kısa film aracılığıyla anlatımıdır. Gelişmiş toplumlarda sosyal medyanın aktif olarak kullanılmasına bağlı olarak bireylerin üzerindeki etkileri sinema aracılığıyla seyirciye aktarılacak ve izleyicinin bu konu üzerinde düşünmesi sağlanarak bir anlatı oluşturulacaktır. Ali ve ailesinin zamanla bir yerlere dağıldıktan sonra yeniden bir araya gelmesi; günümüz teknolojisinin ve sosyal medyanın etkilerini sorgulamasını sağlayacaktır.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this thesis is; It is the expression of the isolation of the individual in developed societies and the effects of social media in the language of cinema, through short films. Depending on the active use of social media in developed societies, its effects on individuals will be conveyed to the audience through cinema and a narrative will be created by making the audience think about this issue. The reunion of Ali and his family after they dispersed over time; will make him question the effects of today's technology and social media.