Memurun ölümü
Officer's death
  1. Tez No: 757409
  2. Yazar: İDİL ASLIHAN UYGUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Mesleki özellikler ve sorumluluklardan ziyade insan olmak ve hassasiyet dürtüleri oldukça gelişkin, mahcubiyet duygusu ağır basan bir memurun, amirine yönelik gerçekleştirdiği insani kazadan sonra yaşamış olduğu hezeyanın sonucu olarak hayatını kaybedecek seviyeye ulaşmasının irdelenmektedir. Bu projede geçmiş yıllardaki insani ve ahlaki yaklaşımların, empati ve hassasiyet duygusunun mesleki otoriteler açısından bütünleyici olduğunun aynı zamanda günümüzde bu hassasiyet ve mahcubiyet duygusundan uzak, yozlaşmış toplumsal utanma duygusunun karşılaştırılıp incelenmesi konu edinmektedir.
Özet (Çeviri)
The ultimate goal is to be human rather than Professional characteristics anda persons, to be advanced to maket the right choices and use delusions against their superiors after a hummanitarian accident. In this Project, it is comparatively evaluated in tems of being ashamed of being rewiwed, moving away from the dignity and embarrassment of cities that have passed past evaluations in other countries, as well as being free from dignity and embarrassment