Kurumsal itibar oluşumunda algı yönetimi ve yöneticilerin rolü: Buna yönelik bir araştırma
Perception management and the role of administrators in corporate reputation building: It's research
  1. Tez No: 760138
  2. Yazar: ABDULLAH TOPER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SALİH GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 171
Özet
Küreselleşme çağının bir gerekliliği olarak kurumların hayatta kalabilmesi için bazı araçlara ihtiyaçları olmaktadır. Literatürde karşımıza çıkan belki de en önemli araç, kurumsal itibardır. Paydaşların, kurumların en önemli entelektüel sermayesi olduğu bilinmektedir. Bu sermayenin en verimli şekilde örgütlenmesi ve harekete geçirilmesi; algı yönetimi ve yöneticiler aracılıyla sağlanmaktadır. Bu çalışmanın amacı, algı yönetimi ve yöneticilerin rolünün, kurumsal itibar oluşumdaki etkinliğini teorik olarak araştırmak, geliştirmek ve deneysel olarak incelemektir.
Özet (Çeviri)
As a necessity of the age of globalization, institutions need some means to survive. Perhaps the most important tool we find in literature is corporate reputation. It is known that stakeholders are the most important intellectual capital of institutions. Most efficient organization and deployment of this capital; It is provided through perception management and administrators. The aim of this study is to theoretically prove, improve, and empirically validate the effectiveness of the role of reception management and managers in building corporate reputation.