The role of online marketing on customer satisfaction in Kabul, Afghanistan
Afganistan Kabil'de çevrimiçi pazarlamanın müşteri memnuniyeti üzerindeki rolü
  1. Tez No: 760638
  2. Yazar: AHMAD MASEEH MONIR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA CAN KIRGIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu çalışmanın amacı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de online pazarlamanın müşteri memnuniyetini nasıl etkilediğini anlamaktır. Politika yapıcıların bu şirketleri daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir ve Afganistan'daki çevrimiçi ticaret ve müşteri deneyimine daha fazla odaklanmak isteyen bilim adamları ve uygulayıcılar için bir rehber görevi görmektedir. E-ticaretin büyümesini teşvik etmek ve hızlandırmak için bazı öneriler sunulmaktadır Afganistan'da çevrimiçi iş yapma konusuna değinmeden önce, makalenin ana gövdesi çevrimiçi ticaretteki küresel eğilimlerin yanı sıra bunların Afganistan'daki kalıpları ve uygulamalarını incelemektedir. Araştırmacılar, bu çalışmada birincil verileri elde etmek ve veri toplamak için bir anket yaklaşımı kullandılar. Toplama yöntemi, gerekli bilgilere sahip olduğuna inanılan kişilere bir dizi soru sorarak veri toplama yöntemidir. Araştırmacılar, kullanımı kolay olduğu için bu yöntemi seçmişlerdir. Miktar ve miktar ölçümlerine dayalı nicel araştırmalar da yapıyoruz. Nicel bir forma sahip fenomenler için geçerlidir. Araştırmacılar bu stratejiyi veri toplama sürecindeki bazı sınırlamalardan dolayı seçmişlerdir. Bu çalışmanın sonucu, sosyal ve idari zorluklarla uğraşırken güvenlik, yoksulluk, sosyal ve entelektüel sermaye eksikliği, güven eksikliği ve altyapıyı ele almamız gerektiğini göstermektedir. Banka hesaplarına ve çevrimiçi işlemlere erişim eksikliği, çevrimiçi iş ortaklarını koruyan kurallar ve girişimci ruhun olmaması, Afganistan'da e-ticaretin büyümesini engelledi.
Özet (Çeviri)
The goal of this study is to understand how online marketing affects customer satisfaction in Kabul, the capital of Afghanistan. It might help policymakers comprehend these companies better and serve as a guide for scholars and practitioners who want to focus more on online commerce and the customer experience in Afghanistan. Some recommendations are offered to promote and speed up the growth of e-commerce Before addressing the subject of doing business online in Afghanistan, the paper's main body examines global trends in online trading as well as their patterns and practices in Afghanistan. Researchers used a survey approach to collect data for primary data in this study. A collection method is a method of gathering data by asking a series of questions to individuals who are believed to have the required information. Researchers choose it because it is easy to use. We also do quantitative research based on quantity and quantity measurements. This applies to phenomena that have a quantitative form. The researchers chose this strategy due to some limitations during the data collection process. The conclusion of this study shows that We must address security, poverty, a lack of social and intellectual capital, a lack of trust, and infrastructure when dealing with social and governmental challenges. The lack of access to bank accounts and online transactions, rules safeguarding online business partners, and a lack of entrepreneurial spirit have all hindered the growth of e-commerce in Afghanistan.