The effect of influencers of Instagram on purchasing behavior in the fashion retail market in Pakistan and consumer profile
Pakistan moda perakende pazarı ve tüketici profilinde Instagram influencerlarının satın alma davranışlarına etkisi
- Tez No: 764727
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA CAN KIRGIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu araştırmanın amacı, influencerların pazarlama alanına hakimiyetinin pandemi nedeniyle nasıl karlı bir alan haline geldiğini, alıcı davranışını nasıl etkilediğini ve şimdi her zamankinden daha karlı olduğunu incelemektir. COVID, fiziksel dünya kapatıldığından beri pazarlamaları için dijital medyaya yönelen işletmelerde büyük bir artış sağladı. Dijital pazarlamanın en önemli türlerinden biri, insanlar idollerinin giydiğini, kullandığını veya tükettiğini gördüklerinden dolayı influencer pazarlamadır. COVID sırasında, Kurban Bayramı için bakkaldan elektroniğe ve hatta hayvanlara kadar her şey çevrimiçi olarak satıldı ve bu, insanların dijital medyaya güvenmekten başka seçeneğinin olmadığı ve influencer'ların markalar ve ürünler için kefil vererek bunu kolaylaştırdığı zamandı. Tez, yalnızca influencerların Pakistan'daki moda perakende pazarını nasıl etkilediğine odaklanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The goal of this research is to examine how influencer marketing has become a profitable field due to the pandemic, how it affects the buyer behaviour and is now more profitable than ever. COVID gave a steep rise to businesses turning towards digital media for their marketing since the physical world was closed. One of the crucial types under digital marketing is influencer marketing since people want what they see their idols wearing, using or consuming. During COVID, everything from grocery to electronics and even animals for Kurban Bayram were sold online and this is when people had no choice but to trust digital media and influencers made that easy by vouching for brands and products. The thesis solely focuses on how influencers affected the fashion retail market in Pakistan.