Eczane İşletmeciliğinde, güncel iş modellerinin kullanımlarının iş başarısına olan etkisi: Eczane işletmeciliği üzerine pilot çalışma
The effect of the use of current business models on business success in pharmacy management: A pilot study on pharmacy management
- Tez No: 764959
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BÜLENT DEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eczacılık ve Farmakoloji, İletişim Bilimleri, İşletme, Pharmacy and Pharmacology, Communication Sciences, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Kent Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Eczane işletmeciliğinde farklılaşma istek ve motivasyonlarını gözlemlediğimden, onlara bir temel oluşturması adına bu tez çalışmasını gerçekleştirdim.Tez içeriğinde, bir sağlık mesleği olan eczacılığın ve mevzuatların tariflerini yapmaya çalışarak, sürekli açılan yeni Eczanelerin yarattığı ve yanı sıra ilaç dışı ürünlerdeki satış yapabilen birçok oyuncu ile rekabet edebilmek ve meslektaşlarından farklılaşmak için bir işletme olarak Eczanenin daha verimli hale getirilebilmesi baz alınmıştır;
Özet (Çeviri)
Differentiate in pharmacy management, who are an important businer-partner of my current profession, I carried out this thesis to form a basis for them.In the content of the thesis, it is based on making the pharmacy more efficient as a business in order to be able to compete with many players that are created by new pharmacies that are constantly opening, as well as to sell non-pharmaceutical products, by trying to describe the pharmacy and legislation, which is a health profession;