Usage of nostalgic elements in video game level design
Nostaljik elementlerin video oyunları bölümlerindeki kullanımı
- Tez No: 765479
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ERTUĞRUL SÜNGÜ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Radyo-Televizyon, İletişim Bilimleri, Fine Arts, Radio and Television, Communication Sciences
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim Tasarımı Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Oyun Tasarımı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tez, video oyunlarındaki bölümlerin detaylı bir şekilde incelenip, nasıl ve hangi parçalar ile tasarlandığını ve bu parçaların hangi amaçlar ile doğrultusunda seçildiğini incelemektedir. Bunun amacı, daha önceden sektörün öncü profesyonellerin tasarladığı oyunlarda olan bu bölümlerin geri kalan diğer oyunlardan ayrışmasına sebep olan faktörleri inceleyerek oyunlardaki bölüm tasarımlarının gelişmesini ilerlemesini sağlamaktır.
Özet (Çeviri)
This thesis examines the level designs in video games in detail, with the question of how and which parts the designers used for designing these levels and why these parts are explicitly selected. The purpose of this is to advance the level design system and structures in video games by analyzing the levels designed by the leading professionals in the video game industry, thus, learning why some levels excel among others.