Hekimler arasında evlilik uyumu ie sosyal medya bağımlılığı arasındaki ilişkinin değerlendirilmesi
Evaluation of the relationship between marriage adjustment and social media addiction among physicians
  1. Tez No: 772241
  2. Yazar: MURAT BİRİNCİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EMİN PALA
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: Aile Hekimliği, Family Medicine
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sağlık Bilimleri Üniversitesi
  10. Enstitü: İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  11. Ana Bilim Dalı: Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Günümüz bilgi ve teknoloji çağında, toplumun yapıtaşı olan aile kurumunun sosyal medyadan etkilenmesi ve değişimi kaçınılmazdır. Bu çalışmanın amacı, hekimlerin, sosyal medya bağımlılıkları ile evlilik uyumları arasındaki ilişkiyi incelemektir. Tanımlayıcı araştırma olarak tasarlanan bu çalışmanın evrenini Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan 800, örneklemini 132 hekim oluşturmaktadır. Araştırma Haziran – Ağustos 2022 tarihlerinde 146 hekime ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
In today's level of information and technology, it is inevitable that the family is affected and changed by social media. The aim of this study was to investigate and to evaluate the relation between social media addiction and marital adjustment among the physicians . The population of this study, which is designed as a descriptive research, consists of 800 physicians working in Umraniye Training and Research Hospital and the sample consists of 132 of them. Between June and July 2022, 146 physicians were contacted for the research.