Analyzing differences of total cost of ownership and working principle between conventional vehicles and electric vehicles
Konvansiyonel araçlar ile elektrikli araçlar arasındaki çalışma esasları ve toplam maliyeti farklarının analizi
- Tez No: 772617
- Danışmanlar: PROF. DR. RAMAZAN NEJAT TUNCAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Mechanical Engineering, Automotive Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
Bununla birlikte, nesil, diğer herhangi bir seçmeli alanda, özellikle de otomobillerin yakıt türlerinde benzersizdir. Geleneksel otomobiller olan mazot ve benzin artık kullanıcılar için en iyi seçenek değil, aynı zamanda piyasada bulunan bir aracı seçmek ve elektrik hiç olmadığı kadar önemli bir seçenek. Birçok araç sahibinin elektrikli araç kullanmaya başlamasının nedeni nedir? Çevre dostu sürüş makinesini belirlemek için çevreci tutum ana nedendir, ancak sürdürülebilir sürüşün ne kadar maliyetli olduğu başka bir sorudur. Elektrikli araçlar benzin tüketmez veya egzoz borusu karbon emisyonu üretmez. Ortak tüketicinin ulaşabileceği çevresel olarak sürdürülebilir bir sürüş deneyimi vaadini gerçekten tutar. Ancak soru şu: "Elektrikli araçlar, çevresel etkiler açısından gerçekten çevresel bir avantaj sağlıyor mu? Eğer öyleyse, hangi fiyata? Bu tez, maliyet ve performans özelliklerini ele alarak, geleneksel ve elektrikli araçlar arasındaki farklar için genel raporu ve analizleri kapsar.
Özet (Çeviri)
The generation is, however, unique in any other elective area, particularly the fuel types of cars. Diesel oil and gasoline which is conventional automobiles are now not the best option for users, at the same time as selecting up a vehicle available in the marketplace and the electricity is more in the considerable option than ever before. What is the reason of the many ownerships of vehicles are starting to use electrical vehicles? To determine eco-friendly driving machine, environmental attitude is the main reason, however, how costly does it become to drive sustainably is some other question. Electric vehicles (EVs) do not consume gasoline or produce tailpipe carbon emissions. It really keeps the promise of an environmentally sustainable driving experience within reach of the common consumer. However, the question remains: "Do Electric vehicles really provide an environmental advantage with respect to environmental impacts – and if that so, at what price? This thesis covers up the general report and analyzes for differences between conventional and electric vehicles due to cost & performance.