Hibrit motorların tasarımı ve modellenmesi
Design and modeling of hybrid engines
  1. Tez No: 774481
  2. Yazar: ÖMER FARUK ENGÜZEKLİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUAMMER GAVAS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İleri Teknolojiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bir ürünün kalitesi, müşteri beklentilerini karşılamasıyla ilgilidir. Bir ürünün kalitesini fonksiyonel özellikler, görünüm, dayanıklılık, güvenilirlik, kullanım kolaylığı, onarım, ilgili teknoloji vb. gibi kriterler belirler ve bunlara göre müşteriler ürünü tercih eder. Bu değerlere sahip olan ürün kullanım ve satış için idealdir. Pil teknolojisindeki büyük gelişmeler, yüksek hızlar sağlayan bağımsız güç sistemleri olan elektrikli arabalar üretmeyi sağladı. Bu tip araçlar son derece çevre dostu, sessiz ve şehir içi trafik için ideal bir araçlar olmak durumundadır. Sistemi tanımlamamıza ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını düzeltmemize ve böylece teknik olarak geliştirmemize ve bununla birlikte bu sistemin yatırım, üretim ve satış maliyetlerini görmemize yardımcı olan teknik kavramları göz önüne almak gerekmektedir. Şehir içi, şehirlerarası, arazi şartları gibi çeşitli kullanım alanlarına göre temel tasarım modelleri oluşturulmuştur. Bunu yaparken sistemin en iyi bir şekilde düzeltilmesi zorunlu hale gelmiş ve kullanım opsiyonlarına göre çeşitli tasarım modelleri ortaya çıkarılmıştır.
Özet (Çeviri)
The quality of a product is about meeting customer expectations. The quality of a product is determined by functional characteristics, appearance, durability, reliability, ease of use, repair, related technology, etc. determines criteria such as and according to these, customers prefer the product. This type of vehicles has to be extremely environmentally friendly, quiet and ideal for urban traffic. It is necessary to take into account the technical concepts that help us define the system and correct the needs of our customers and thus improve it technically, as well as see the investment, production and sales costs of this system. Basic design models have been created according to various usage areas such as urban, intercity, and land conditions. While doing this, it became necessary to fix the system in the best way and various design models were created according to the usage options.