Duvardan ısıtma uygulanan bir ofisin incelenmesi
- Tez No: 774843
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ İBRAHİM TİMUÇİN İNCE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tez çalışmasında İstanbul'da duvardan ısıtma uygulanmış olan bir ofis odası incelenmiştir. Günümüzde kullanılan yerden ve duvardan ısıtma sistemleri genel olarak incelenmiş, ısıl konfor için gereken durumların araştırması yapılmıştır. Çalışmanın sonuç kısmında sistemin avantajları ve dezavantajlarından bahsedilmiştir. Yapılan çalışmada“Duvardan Isıtma Sisteminin”maliyeti düşürüp mahaldeki ısı korunumunu sağladığı tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, an office room in İstanbul, where wall heating was applied was examined. Floor and wall heating systems used today have been examined in general and the conditions required for thermal comfort have been researched. In the conclusion part of the study, the advantages and disadvantages of the system are mentioned. In the study, it was determined that the“Wall Heating System”reduces the cost and provides heat preservation in the space.