Adherence to iron and folic acid supplementation and associated factors among pregnant mothers attending antenatal care at SOS hospital mogadishu, Somalia
Somali'dekı sos hastanesinde doğum öncesi bakıma başvuran hamile kadınların demir ve folik asit takviyesine bağlılık ve ilişkili faktörler
  1. Tez No: 778988
  2. Yazar: KHADIJA OSMAN MOHAMUD
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE ARZU AKALIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halk Sağlığı, Public Health
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Halk Sağlığı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Bu çalışma, Somali, Mogadişu'daki SOS Hastanesi'nde doğum öncesi bakıma başvuran hamile anneler arasında Demir ve Folik Asit (DFA) takviyesine uyum düzeyini ve ilişkili faktörleri değerlendirmek için yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to assess the level of adherence to Iron and Folic Acid (IFA) supplementation and associated factors among pregnant mothers attending Antenatal care at SOS Hospital in Mogadishu, Somalia.