The ideas of teachers and students about face to face and online education
Öğretmen ve öğrencilerin yüzyüze ve online eğitim ile ilgili fikirleri
- Tez No: 779131
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İRFAN TOSUNCUOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 144
Özet
Öğretmenler, öğrencilerinin eğitim deneyimlerinde ve büyümelerinde kilit bir rol oynarken, öğrenciler de kendi kendilerine öğrenme seçeneğine sahiptir. Resmi veya gayri resmi, çevre ne olursa olsun, eğitim bir kişinin bakış açısını ve davranışını derinden etkileyebilir. Tezimde, geleneksel yüz yüze öğretim ile çevrimiçi (uzaktan) öğretimi karşılaştıracağım ve konu hakkındaki düşünceleri için öğretmenleri ve öğrencileri araştıracağım. Sınıfta bilgisayarların ve diğer elektronik iletişim biçimlerinin kullanımı arttı (BİT). Sonuç olarak, geleneksel yüz yüze (f2f) sınıflar günümüzde çok farklı görünürken, hibrit ve çevrimiçi seçenekler zemin kazanıyor. BİT'ler eğitimciler ve öğrencileri için yeni olanaklar ve zorluklar sunar. Son yirmi yılda, çevrimiçi kursların popülaritesi arttı. Eğitimcilerin ve öğrencilerin geleneksel sınıf ortamlarında ve çevrimiçi ortamda karşılaştıkları en acil sorunlar bu tezde açıklanacaktır. Örnek: "Öğrencilere eğitim sunmanın iki yolunu yüz yüze ve çevrimiçi olarak karşılaştırırken, kütüphane araştırması ve pratik deneyim yoluyla keşfedildi ki, her bir formun kendine özgü avantajları ve dezavantajları olsa da, mutlaka birbirini dışlamazlar. (Levitch ve Milheim, 2003). Bununla birlikte, iyileştirmeler eğitim deneyimini iyileştirebilir. Bu tezin birincil amacı, hem eğitimcilerin hem de öğrencilerin yüz yüze ve çevrimiçi öğrenmenin yararları ve sakıncaları konusundaki bakış açılarını ifade etmek ve öğrencilerin bir ortamı diğerine tercih etmelerine neden olan faktörleri vurgulamaktır. Tez, mevcut tartışmaya zemin hazırlamak için önceki araştırma bulgularını içermektedir. Çalışma stratejisi, öğrencilerin ve eğitimcilerin geleneksel sınıf ortamlarına ve dijital alternatiflere yönelik tutum ve eylemlerini analiz etmeye odaklanır. Bu çalışmada, seksen erkek ve kadın ortaokul öğrencisi ile kırk erkek ve kadın eğitimci katılımcı olarak kullanılmıştır. Basılı bir anket şeklinde sunulacaktır. Elde edilen örnekleri eklemek için Word kullanılacaktır. Ayrıca Excel ve SPSS gibi istatistiksel paketler.
Özet (Çeviri)
Although teachers play an important part in their students' educational experiences and development, students also have the choice of learning on their own time. An individual's viewpoint and behavior may be significantly altered by their educational experiences, whether they occur in a formal or informal setting. In my thesis, I will analysis the pros and cons of both face-to-face and online education, as well as survey educators and students to determine their preferences. Computers and other types of electronic communication have become increasingly commonplace in today's classrooms (ICT). As a result, f2f classrooms have taken on a radically different appearance in recent years, while hybrid and online alternatives have gained popularity. Internet and related technologies (ICTs) provide up new pedagogical opportunities but also introduce new challenges for teachers and their students. Online education has been increasingly common in the last two decades. This thesis will shed light on the most serious issues that teachers and students face in both traditional classrooms and online. When comparing in-person versus online instruction, for example,“it was determined via library study and practical experience that while each type has its own distinct benefits and disadvantages, they are not always mutually exclusive,”According to (Levitch & Milheim, 2003). The educational experience may be enhanced with certain changes, though. The fundamental goal of this thesis is to explain the views of both teachers and students on the advantage and disadvantage of in-person and on line learning and to highlight the circumstances that lead students to choose one environment over the other. The thesis builds on previous studies to provide context for its topic. Analyzing how both students and teachers respond to and react to both traditional and digital learning environments is central to the research plan. This research involved 80 male and female middle school students and 40 male and female teachers. There will be a paper survey for you to fill out. The retrieved examples will be pasted into Word. Further, statistical programmes like SPSS and Excel.