Çamavlu Köyü (Bergama) otlağının yetişme ortamı özellikleri
The Site properties of Çamavlu Range near Bergama
  1. Tez No: 77949
  2. Yazar: KORAY SUNAMAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. M. DOĞAN KANTARCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çevre Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
oz Çamavlu Koyu (Bergama) Otlağının Yetişme Ortamı Özellikleri“Çamavlu Köyü (Bergama) Otlağının Yetişme Ortamı Özellikleri”konulu bu tez, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Bilimleri Anabilim Dalı, Orman Mühendisliği Bilim Dalı yüksek lisans programında hazırlanmıştır. Çamavlu Köyü (Bergama) otlağının yetişme ortamı özelliklerinin belirlenmesi için arazi ve laboratuvar çalışmalarıyla yetişme ortamı özelliklerini oluştum faktörler ortaya konmuş, bu faktörler arasındaki ilişkiler incelenerek bu ilişkilere ait bulgular elde edilmiştir. Bu bulgular arasındaki ilişkiler irdelenerek, Çamavlu Köyü (Bergama) otlağının yetişme ortamı özellikleri ile arazi kullanımına ait sonuçlara varılmış ve arazi kullanımına ait sorunlara çözüm önerileri getirilmiştir.
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT The site properties of Çamavlu Range near Bergama This study titled“The site properties of Çamavlu Range near Bergama”was prepared as a master thesis in the programme of environmental sciences of Istanbul University. In order to determine the site properties of the rangeland, some soil and topographical features were evaluated in the field and laboratory. According to the soil depths and slope steepness, land capability classes were mapped and vegetation cover of the area was measured and grazing capacity of the range was calculated.