Doğu Anadolu Bölgesi magnetik haritalarının değerlendirilmesi ve curie derinliklerinin saptanması
Interpretation of East Anatolia Region magnetic maps and determined curie depths
  1. Tez No: 78016
  2. Yazar: METİN AŞÇI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NACİ ORBAY
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Jeofizik Mühendisliği, Geophysics Engineering
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Jeofizik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 81
Özet
ÖZ VE ABSTRACT DOĞU ANADOLU BÖLGESİ MAĞNETİK HARİTALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE CURIE DERİNLİKLERİNİN SAPTANMASI Bu çalışmada, aeromağnetik veriler kullanarak Doğu Anadolu'nun Curie nokta derinlikleri saptanmaya çalışılmıştır. Bu problemin çözümü için üç boyutlu ters çözüm yapılmıştır. Rao ve diğ. (1993)'nin hazırlamış oldukları program, bu çalışmanın başlangıcını oluşturmuştur. Hesaplanan Curie nokta derinliklerinden, inceleme alanının Curie nokta derinlik haritası oluşturulmuştur. Buna bağlı olarak da bölgedeki yüksek ve düşük ısı akısına sahip alanlar belirlenmiştir. INTERPRETATION OF EAST ANATOLIA REGİON MAGNETİC MAPS AND DETERMINED CURD2 DEPTHS İn this work an attempt is made to figure out the depths of the Curie points of the East of the Anatolia using aeromagnetic data. The program prepared by Rao et.al., (1993) vas utilized in the beginning of our work. The map of the depths of Curie points of the research area was obtained using calculated values of the research area was obtained using calculated values of the depths of Curie points IV
Özet (Çeviri)
ÖZ VE ABSTRACT DO?U ANADOLU BÖLGESİ MA?NETİK HARİTALARININ DE?ERLENDİRİLMESİ VE CURIE DERİNLİKLERİNİN SAPTANMASI Bu çalışmada, aeromağnetik veriler kullanarak Doğu Anadolu'nun Curie nokta derinlikleri saptanmaya çalışılmıştır. Bu problemin çözümü için üç boyutlu ters çözüm yapılmıştır. Rao ve diğ. (1993)'nin hazırlamış oldukları program, bu çalışmanın başlangıcını oluşturmuştur. Hesaplanan Curie nokta derinliklerinden, inceleme alanının Curie nokta derinlik haritası oluşturulmuştur. Buna bağlı olarak da bölgedeki yüksek ve düşük ısı akısına sahip alanlar belirlenmiştir. INTERPRETATION OF EAST ANATOLIA REGİON MAGNETİC MAPS AND DETERMINED CURD2 DEPTHS İn this work an attempt is made to figure out the depths of the Curie points of the East of the Anatolia using aeromagnetic data. The program prepared by Rao et.al., (1993) vas utilized in the beginning of our work. The map of the depths of Curie points of the research area was obtained using calculated values of the research area was obtained using calculated values of the depths of Curie points IV