Effects of clem (cloud-based e-learning management system for teaching and learning process in mechatronics)
  1. Tez No: 780587
  2. Yazar: SAEED AHMED RAHEEM ALSUDANY
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Artan modern öğrenme gereksinimleri nedeniyle, internetin yüksek kullanımını sağlayan bulut tabanlı mekatronik öğrenme etkileri analitik olarak incelenmektedir. Ayrıca, iPad gibi farklı teknoloji araçları ve sekmeli telefonlar aracılığıyla İnternet'e erişme şansı ve kolaylığı nedeniyle, bulut bilişimin kullanımı iyi bilinir hale geldi. ve yaygın." E-öğrenme, mekatronik (yani bilgisayar, mekanik ve cihazların bir uzmanlığı) için gerçek öğrenmenin masrafını ve süresini azalttığı için önemli bir noktadır. Bulut e-öğrenmeyi uygulamak, bunu öğretmenler için daha anlaşılır hale getirecektir. , öğrencilerin ve müşterilerin mekatronik vizyonlarını geliştirmek için. Ayrıca, güvenilir ve basit erişim alışverişini göz önünde bulundurarak vizyonlarını güçlendiren kurslar oluşturabilirler. Uzaktan e-öğrenme mekanizmasını temsil edecek farklı düzenleme hesaplamaları hazırlamak için sanal sınıflar simüle edilmiştir. öğrenci hazırlığı, ders türü ve ders saati değişkenleri alınarak Mekatronik Laboratuvarları sistemindeki tabloları temsil eden bir veri seti üzerinde SVM, Decision Tree ve KNN kullanılarak sıralama testleri gerçekleştirilmiştir. Uzaktan eğitim fikrini hayata geçirmek için Matlab2020b programı.Son olarak, sonuçlar akıllı sinir ağı hesaplaması ile karşılaştırıldı. mükemmel eğitmen ve en iyi performansa %94'lük yüksek verimlilik ve %2'lik küçük bir hata oranıyla ulaşıldı.
Özet (Çeviri)
Because of the increased modern learning requirements, the cloud-based mechatronic learning effects are studied analytically, which have obtained the high usage of the Internet. Additionally, due to the chance and ease of accessing the Internet through different technology gadgets, for example, iPad, and phones with tabs, the utilize of cloud computing has become well known. and pervasive." E-learning is a significant point as it reduces the expense and period of real learning for mechatronics (that is, a specialty of computers, mechanics, and devices). Applying cloud e-learning will compose it further clear for teachers, students, and clients to enhance their vision in mechatronics. Moreover, they might create courses that strengthen it, however, considering exchanging reliable and simple access. Virtual homerooms have been simulated to prepare different arrangement calculations to represent the mechanism of distance e-learning by getting the variables of student preparation, lesson type, and class time. Order tests were performed utilizing SVM, Decision Tree, and KNN on a data set representing tables of the Mechatronics Labs system. The server system and the correspondence network were simulated utilizing the Matlab2020b program to implement the idea of distance education. At last, the results were compared with the savvy neural network calculation as an excellent trainer, and the best performance was reached with a high efficiency of 94% and a small error rate of 2%.