Balıkhane atıklarının gökkuşağı alabalığı (Oncorhynchus mykiss)'nın beslenmesinde kullanım olanakları
Possibilities of feeding rainbow trout (Oncorhynchus mykiss) with fish monger by - products
  1. Tez No: 78108
  2. Yazar: ÖNDER YILDIRIM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SAHİL ÇELİKKALE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Balıkçılık Teknolojisi, Fisheries Technology
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Araştırma üç deneme grubundan oluşmuştur. Bunlar yaş yem, pelet yem, yaş yem + pelet yem'dir. Araştırmada kullanılan balıkların gruplara göre başlangıç ağırlık ortalamaları sıra ile 55.288 + 11.052 g (n=80), 56.063 + 14.513 g (n=8Q) ve 54.875 ±14.227 g (n=80) olup, her grup iki tekerrürlü olarak tanklara yerleştirilmişlerdir. Çalışma 06.12.1996 - 09.06.1997 tarihleri arasında 180 gün sürmüştür. Çalışma sonunda ortalama canlı ağırlıklar, gruplara göre, sırasıyla; 262.550+ 76.022. g (n=80), 341.400+61.659 g (n=80), 312.700+ 92.807 g (n=80) olarak saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
Possibilities of Feeding Rainbow Trout {Oncorhynchus mykiss) with Fish Monger by - Products. In this study three experimental groups each two with replicates were used, first group feed with wet, second one dry and third one mixture of wet feed and dry feed. At the begining of the experiment mean weights of the fish according to groups were respectively 55.288 ± 11.052 g (n=80)5 56.063+14.513 g (n=80) ve 54.875 ± 14.227 g (n=80). Study lasted 180 days (December 6, 1996 - June 9, 1997). At the end of the study mean live weights were 262. 550 ±76.022 (n=80), 341.400± 61.659 (n=80) and 312.700± 92.807 (n=80) respectively. In term of spesific growth rates (first group feed with wet%0.886,, second one dry %1.004 and third one mixture of wet feed.