PIC16C65 serisi mikrokontrolörün PC'de simülasyon ile eğitimi
  1. Tez No: 78294
  2. Yazar: SERDAR KÜÇÜK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ŞEMSEDDİN KILIÇARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
PIC16C65 mikrokontrolörünün yapısından, eğitiminden ve uygulama programından oluşan bu proje toplam 5 bölüm ve ek sayfalardan oluşmaktadır, di bu bölümlerin nelerden bahsettiğine kısaca bir göz atalım: 1. Bölümde PIC16C65 mikrokontrolörünün donanımı ve kaydedici ısı anlatılmaktadır. 2. Bölüm PIC16C65 mikrokontrolör komutlarının genel yapısı ve esleme modlarından oluşmaktadır. 3. Bölüm PIC16C65 simülatörünün yapısı ve akış diyagramından oluşmaktadır. 4. Bölümde PIC16C65 simulator programının tamamı satır satır yazılmıştır. 5. Bölümde PIC16C65 simülatöründe test edilmek üzere PIC16C65 :mikrokontrolör için yazılmış program yer almaktadır.Ayrıca ekl'de ise program ararken ihtiyaç duyulduğunda bakılmak üzere PIC16C65 mikrokontrolörün nut seti yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
This book which is composed of general structure of PIC16C65 licrocontroller, education and application programme, includes five different apter and an appendix. Now let us take a look to those chepters briefly: Chapter 1 describes PIC16C65 microcontroller hardware and register "ucture. Chapter 2 describes general format of PIC16C65 microcontroller immennds and addressing modes. Chapter 3 is about PIC16C65 simulator and the flowchart of simulator ogramme. In chapter 4 the simulator programme was written down complately. Chapter 5 includes PIC16C65 microcontroller programmes in order to be sted. Furthermore, there is an appendix for looking up a command.