Results of generalized equilibrium problems with trifunction
Üç işlevli fonksiyonlarla denge problemlerinin genelleştirilmesi için sonuçlar
  1. Tez No: 794737
  2. Yazar: IBTISAM ABBAS LAFTA AL-GBURI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FARUK POLAT, DR. ÖĞR. ÜYESİ AYED E. HASHOOSH
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Denge konularıyla ilgilenen matematik dalı sadece birkaç yıllıktır ve teorik ve uygulamalı bilimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli bilimsel alanlardaki sorunları araştırmamıza ve çözmemize olanak tanır. Buradaki tez öncelikle, Banach uzaylarında hem sınırlı hem de sınırsız olan dışbükey ve kapalı kümeler üzerinde GP(H,L_1,L_2 ) denge problemi için üç işlevli yeni bir duruma ilişkin bulguların tanıtıldığını söyler. Bu, ϑL-g olarak bilinen genelleştirilmiş bir monotonluk biçimi kullanılarak yapılmaktadır. İkinci olarak, bu konuyla ilişkili belirli bulguları araştırıyor ve hemiequilibrium konularını tanımlıyor ve genişletiyoruz.
Özet (Çeviri)
The branch of mathematics that deals with equilibrium issues is just a few decades old, allowing us to investigate and solve problems in a wide variety of scientific domains, including but not limited to pure and applied sciences. The thesis here says first, findings for a novel state of the trifunctional for equilibrium problem GP(H,L_1,L_2 )on convex and closed sets that are either bounded or unbounded in Banach spaces are introduced. This is done by employing a generalized form of monotonicity known as ϑL-g - monotone are introduced. Second, it explores certain findings associated with this subject and defines and expands the idea of hemiequilibrium issues.