Analysis of network security using cypher technique
  1. Tez No: 796330
  2. Yazar: MOHANAD AHMED ABDULRAZZAQ AL ZAMILI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 153
Özet
Şifreleme algoritmaları ve kriptanaliz araçları gibi kriptografik prosedürler, matematiğin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Teorik bir çerçeve tarafından desteklenen uygulamalı deneyler yoluyla bu kriptografik kavramları öğretmek için uzun bir süredir kullanılmaktadır. Karmaşık şifreleme yaklaşımlarıyla uğraşıyorsanız, teorik uygulamalı denemeler yapmak yeterli değildir. Son birkaç yılda eğitim programlarında büyük bir gelişme oldu ve kriptografi de bir istisna değil. Kriptografik programların amacı, öğrencilerin karmaşık algoritmaları anlaşılır bir şekilde görsel olarak sunarak daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktır.
Özet (Çeviri)
Cryptographic procedures, such as encryption algorithms and cryptanalysis tools, necessitate a thorough understanding of mathematics. It's been used for a long time to teach these cryptographic concepts through hands-on experimentation supported by a theoretical framework. It's not enough to do theoretical hands-on trials if you're dealing with complex encryption approaches. There has been a huge improvement in educational programmes over the past few years, and cryptography is no exception. The goal of cryptographic programmes is to help students better comprehend the complex algorithms by presenting them visually in an understandable manner.